Sklolaminátové kvetináče

PEVNÝ, ĽAHKÝ A ODOLNÝ to všetko je sklolaminát.

Sklolaminát je kompozitný materiál, tvorený sklenenými vláknami a vytvrdenou umelou živicou. Vyznačuje sa veľkou pevnosťou, odolnosťou voči chemikáliám aj počasiu, nízkou hmotnosťou a dobrými hygienickými vlastnosťami. 

Nás zaujal sklolaminát ako východiskový materiál pri výrobe kvetináčov. Veríme, že z našich kvetináčov zo sklolaminátu budete tiež nadšení.

PREČO PRÁVE SKLOLAMINÁT?

PREDNOSTI SKLOLAMINÁTOVÝCH KVETINÁČOV

1. NÍZKA HMOTNOSŤ

Sklolaminátové kvetináče sú ľahké, takže aj u kvetináčov väčších rozmerov (veľkoobjemové kvetináče) je zaistená veľmi jednoduchá manipulácia. 

Samotné kvetináče zbytočne nezaťažujú nosné konštrukcie budovy, kde sú inštalované. Predovšetkým u strešných terás a záhrad je tento faktor kľúčový.

Porovnanie hmotnosti

Sklolaminátové kvetináče versus Betónové kvetináče

 

Rozmery

Hmotnosť

Sklolaminátové kvetináče

40 cm x 100 cm x 50 cm

12 kg

Betónové kvetináče

40 cm x 100 cm x 50 cm

120 kg

Dobrá správa: Sklolaminátové kvetináče sú 10x ľahšie ako betónové.

 

2. FLEXIBILITA VÝROBY – MOŽNOSŤ VÝROBY LEN 1 KUSU

Jednou z našich hlavných predností je know-how na výrobu foriem, ktoré nám umožňuje cenovo dostupnú produkciu tiež malých sérií zákazkovej výroby kvetináčov, alebo aj jednotlivých kvetináčov. Naši zákazníci majú úplnú slobodu a nemusia pri výbere robiť žiadne kompromisy.

3. MOŽNOSŤ VÝBERU FARBY, TVARU, VEĽKOSTI

Žiadny iný materiál nám neumožní takú variabilitu a možnosť individuálnej voľby. Kľudne si vymýšľajte, možné je prakticky čokoľvek.

 

4. MRAZUODOLNOSŤ

Sklolaminát je odolný voči extrémnym klimatickým podmienkam.
V zime mráz -20°C a v lete žiar + 40°C? Žiadny problém. 

To je dôvod, prečo sú kvetináče zo sklolaminátu doslova predurčené k celoročným vonkajším inštaláciám.

 

5. JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA

Sklolaminát nie je porézny, takže sa hladký povrch veľmi ľahko udržuje. A čo je hlavné: ani časom sa jeho vzhľad a vlastnosti nemenia.

 

6. PEVNOSŤ - ODOLNOSŤ PROTI NÁRAZU A POŠKODENIU

Pevnosť našich výrobkov je daná okrem samotných vlastností sklolaminátu tiež praxou overenou vedomosťami technológii výroby. Naše kvetináče sú vyrábané ako monolity, takže nemôže dôjsť k poškodeniu spojov alebo miest, kde dochádza k najväčším tlakom. Proste dokonalý výrobok s neobmedzenou životnosťou.

 

7. VODOTESNOSŤ 

Sklolaminát je pri dodržaní správneho výrobného postupu absolútne vodotesný. Tento fakt uľahčuje použitie sklolaminátových kvetináčov v exteriéri.

Čo máme na kvetináčoch zo sklolaminátu najradšej my? Majú schopnosť zmeniť miesto, kde žijeme, k lepšiemu.

Inšpirujte sa v našich realizáciách | Zašlite nám nezáväzný dopyt